środa, 02 czerwca 2010
Metody aktywizujące na lekcjach matematyki
Reforma edukacji wymaga od nauczycieli wszystkich przedmiotów wielu zmian w nauczaniu (zarówno od względem merytorycznym, jak i metodycznym). Obecnie zadaniem szkoły jest wyposażenie przyszłego absolwenta nie tylko w odpowiednie umiejętności niezbędne do sprostania wymogom egzaminu gimnazjalnego, ale również przygotowanie do życia we współczesnym świecie.
wtorek, 01 czerwca 2010
Pisanie opinii o uczniu do poradni PP
W swojej pracy pisałam kilka opinii o uczniach kierowanych na badania do poradni psychologiczno - pedagogicznej. Oto "mała ściąga" na temat tego co powinna zawierać taka opinia wystawiona przez nauczyciela matematyki:
KLASA 1D (LO)

Pisemny sprawdzian z funkcji kwadratowej - 08.06.2010r. (wtorek)

Zakres materiału: Postać ogólna, kanoniczna i iloczynowa funkcji kwadratowej, rysowanie wykresów funkcji kwadratowej, rozwiązywanie równań i nierównosci kwadratowych.

KLASA 1A (LO)

Pisemny sprawdzian z funkcji kwadratowej - 07.06.2010r. (poniedziałek)

Zakres materiału: Postać ogólna, kanoniczna i iloczynowa funkcji kwadratowej, rysowanie wykresów funkcji kwadratowej, rozwiązywanie równań i nierównosci kwadratowych.

wtorek, 25 maja 2010
KLASA 1A (LO), 1D (LO)

W najlizszym czasie będzie kartkówka z rozwiązywania równań kwadratowych. Nie zabraknie na niej zadań z postaci ogólnej, kanonicznej i iloczynowej funkcji kwadratowej.

niedziela, 23 maja 2010
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI GIMNAZJUM!

27 maja 2010r. (czwartek), w sali nr 25 o godzinie 15:00 odbędzie się szkolenie na temat: „Blog jako narzędzie wspomagające pracę nowoczesnego nauczyciela” dla zainteresowanych nauczycieli gimnazjum".

piątek, 14 maja 2010
KLASA 2A (GIM), 3C (GIM)

Zachęcam Was do przeglądania strony internetowej GWO "Matematyki z Plusem". Polecam "Strefę ucznia" 

http://www.gwo.pl/?m=179.

Znajdziecie tam zestawy testów powtórkowych z danego działu. Polecam je w celu lepszego przygotowania się do sprawdzianów.

Szkolenie dla nauczycieli w ramach WDN

Niedawno uczestniczyłam w kursie doskonalącym: "Technologie informacyjne i komunikacyjne w praktyce szkolnej". Chetnie podzielę sie wiedzą, jaką zdobyłam. Zgłaszam więc propozycję przeprowadzenia szkolenia dla nauczycieli ZSO z tworzenia własnej strony internetowej (blog). Wszystkich zainteresowanych proszę w najbliższym czasie o kontakt osobisty lub na adres: annazsobb@gmail.com

 

sobota, 08 maja 2010
Sudoku - linki do fajnych stron www

Oto one:

http://www.krzyzowki.eu/sudoku.html

http://www.sudoku-lamiglowki.com/

http://www.sudoku.neat.pl/

 
1 , 2 , 3